6 būdai kaip panaudoti kiaušinių lukštus

April 20, 2019

Artėjant Šv. Velykoms CupCup duoda keletą patarimų kaip tinkamai panaudoti nebereikalingus kiaušinių lukštus alternatyviais būdais.

 

Paruošti kiaušinių lukštus pakartotiniam naudojimui


Prieš pakartotinai panaudojant kiaušinių lukštus, reikia įsitikinti, kad jie yra švarūs ir be bakterijų. Nuplaukite lukštus viduje ir išorėje, įsitikinkite, kad pašalinote visus likučius ir membranas. Tada kepkite orkaitėje 65C temperatūroje apie 10 minučių.

 

 1. Maitinanti veido kaukė


Išvalytus ir džiovintus kiaušinių lukštus susmulkinkite grūstuvu (arba maišytuvu), tada sumaišykite miltelius su kiaušinio baltymu ir tepkite ant švarios veido odos - kaukė stangrina ir maitina veido odą. Prieš nuplaunant, leiskite veido kaukei išdžiūti.

 

2. Efektyvus valiklis

 

Susmulkinti kiaušinių lukštai gali būti puikus valiklis, netoksiškas abrazyvas sunkiai valomiems paviršiams, keptuvėms, puodams. Sumaišykite susmulkintus lukštus su šiek tiek muiluotu vandeniu.

 

3. Pagalbininkas sode

 

Kiaušiniai yra gausūs kalcio ir kitų mineralų, kurie reikalingi augalams. Susmulkinkite kaiušinių lukštus į mažesnius gabaliukus ir įberkite į kiekvieną ertmę prieš sodinant, o tuomet aplink išdygusius augalus pabarstykite susmilkintus kiaušinių lukštus kas 2 savaites. Kiaušinių lukštai taip pat gali padėti užkirsti kelią sodo kenkėjams, tokiems kaip šliužai ir sraigės. Tiesiog sutrinkite keletą kiaušinių lukštų ir išsklaidykite juos aplink savo daržoves ir gėles. 

 

4. Sodinukai kiaušinių kevaluose

 

Išdurkite drenažo skylutes išvalytuose kiaušinių kevaluose (puselėse) ir sudėkite į tuščius kiaušinių dėklus. Tuomet įdėkite žemės ir vieną ar dvi sėklas į kiekvieną kiaušinio kevalą. Kuomet sodinukai yra pakankamai dideli, persodinkite augalus lauke, o kiaušinio kevalą suspauskite ir palikite kartu su augalu.

 

 

5. Naminių augalų trąša

 

Susmulkintus kaiušinių lukštus laikykite stiklainėlyje ir laistydami augalus sumaišykite su vandeniu. 

 

6. Skalbinių baliklis

 

Kai kurie sako, kad, įdėjus kelis kaiušinių lukštus į skalbinių tinklelį ir skalbiant kartu su skalbiniais, pilkas atspalvis iš skalbinių išnyks.

 

 

Šaltinis

Šaltinis

 

 

Please reload

Naujausi pranešimai
Please reload

Sekite mus
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now