Kasmetinis gamtos švarinimas - aplinkosauginė akcija ar visuotinis judėjimas?

April 12, 2019

Turbūt kiekvienam teko matyti panašių vaizdų vaikštinėjant gamtoje. Ir paprastai jie kelia klausimą apie mūsų visuomenės vertybinį pamatą. 

 

Labai gaila, bet teršėjai neskaito tinklaraščių, nesilaiko įstatymų, neturi moralinių vertybių ir šie mūsų skauduliai nepasieks jų tol, kol neprigaus aplinkosaugos inspektoriai. 

 

Jau 12-us metus kiekvieną pavasarį sulaukiame kvietimo dalyvauti akcijoje "Mes Darom" ir jau iš pavadinimo suprantame, jog atėjo metas apsikuopti.

 

Gamtos švarinimo ambasadoriai šiais metais kviečia visuomenę atkreipti dėmesį į vartojimo įpročius - vartoti atsakingai - tik tiek, kiek reikia, atsisakyti vienkartinio plastiko, naudoti pakartotinai, dalintis, mainytis ir rūšiuoti.

 

 

Atliekų prevencija - naujoji Mes Darom kryptis, tačiau pilietiškumas ir gamtos tvarkymas išlieka jungiamąja ašimi visiems susitikti ir kartu praleisti laiką gryname ore su kilnia misija bei pasvarstyti link ko juda mūsų visuomenė ir kai galime keisti situaciją. 

 

Šiais metais Mes Darom akcija vyks balandžio 27 dieną, 10 val. visoje Lietuvoje.  Daugiau informacijos apie Mes Darom čia.

 

- Registruotis į tašką

 

- Tapti taško koordinatoriumi

 

- Žymėti šiukšliną tašką 

 

TrashTag iššūkis - visuomenės atsakas šiukšlintojams

 

Ar teko girdėti apie #trashtag iššūkį? Pastaruoju metu vadinamasis #trashtagchallenge iššūkis visame pasaulyje įgijo itin didžiulį populiarumą. Iššūkio dalyviai išvalo atliekomis užterštą teritoriją ir dalinasi savo „prieš“ ir „po“ vaizdais socialiniuose tinkluose.

 

Mūsų bičiuliai Mes Darom, Kūrybos kampas 360 ir Precious Plastic Lithuania  kviečia prisijungti prie šio iššūkio ir parodyti, jog viskas mūsų rankose, ne šiukšlintojų. 

 

Balandžio 13 dieną (šeštadienį) Mes Darom kviečia į žygį, kurio metu ne tik pajudėsime, pabūsime gryname ore, tačiau visi kartu švarinsime gamtą! Nuoroda

 

 

Birželio 1 dieną (šeštadienį) Kūrybos kampas 360 organizuoja žygį pėsčiomis aplink Kauną "Už švarią Lietuvą". Nuoroda. Kūrybos kampas 360 davė sau pažadą - kiekvieną dieną, gyvenant natūraliu gyvenimo ritmu, pakelti bent po vieną šiukšlę ir teisingai surūšiuoti. 

 

Precious Plastic Lithuania jau 30 dienų dalyvauja #trashtag akcijoje skirdami po 30 min savo laiko kasdien. Pasak Precious Plastic Lithuania, nors Vilnius yra tvarkingas miestas tačiau toliau už miesto, miškuose ir stovyklavietėse, situacija yra kita - nebereikalingi baldai, statybinės atliekos išverstos tiesiai į mišką (nuotraukose - Neries regioninis parkas).

 

Galbūt žmonės tiesiog nežino, jog kiekvienas pilietis, turi teisę NEMOKAMAI priduoti: stiklą, plastiką, popierių, kartoną, metalus, statybos-remonto atliekas (iki 300 kg), buitinę techniką, baldus, santechniką, kompiuterius, naudotas lengvųjų automobilių padangas (4 vnt.) Daugiau informacijos, kur ir kaip tai padaryti, galite rasti šioje nuorodoje:

 

https://aplinka.vilnius.lt/…/kur-deti-ivairias-surusiuotas…/ 

CupCup kviečia tapti #trashtag iššūkio dalyviais kiekvieną dieną ir prisijungti prie socialiai atsakingų iniciatyvų - joms visada reikia palaikymo norint kurti pokytį.

 

 

 

 

 

 

Please reload

Naujausi pranešimai
Please reload

Sekite mus
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now