Kodėl sukurti ekologišką vienkartinį puodelį yra taip sudėtinga..?

March 24, 2019

Kiekvienas iš mūsų retkarčiais įsigyjame kavos išsinešti vienkartiniame popieriniame puodelyje - geriame pakeliui į darbą, universitetą, vairuodami automobilį, o išgėrus išmetame į pirmą pasitaikiusią šiukšliadėžę.... O gal reikėtų rūšiuoti...?

 

 

Skaičiuojama, kad šiuolaikinė populiacija sunaudoja 600 mlrd. vienkartinių popierinių puodelių kasmet. Vien pasaulinis kavinių tinklas Starbuck į rinką išleidžia 1 procentą šių pakuočių, o tai sudaro 6 mrld. puodelių kasmet.

Kad sumažinti šiuos skaičius Starbucks ir McDonald’s tinklai paskelbė 3 metų trukmės projektą - išspręsti ilgus metus nesibaigiančią vienkartinių popierinių puodelių atliekų problemą - sukurti kompostuojamą ir perdirbamą vienkartinį popierinį puodelį.

 

 

Nors šie puodeliai atrodo kaip popieriniai, tačiau yra dengti plonu PE plastiko sluoksniu kuris apsunkina perdirbimą - tik keletas įrenginių pasaulyje gali juos perdirbti, kompostavimas taip pat negalimas. Vienintelis ir plačiausiai naudojamas šių pakuočių tvarkymo būdas - deginimas arba šalinimas sąvartyne - taip prarandamas aukščiausios kokybės popieriaus pluoštas po 30 min. naudojimo.

 

Kompostuojami puodeliai gali būti kompostuojami pramoniniuose kompostavimo įrenginiuose, tačiau ne namų sąlygomis. Pramoniniai kompostavimo įrenginiai nėra plačiai prieinami, todėl tokių pakuočių (ypač didelių kiekių) realizavimas gali būti problema. Kai kurie ekspertai kalba, jog PLA, kuri dažniausiai naudojama pakeisti PE gali būti pagaminta iš genetiškai modifikuotų augalų, kurie nėra tinkami komposto gamybai.

 

Starbucks ir McDonald’s planas - sukurti popierinį puodelį su augalinės kilmės bioskaidžiu sluoksniu - puodelį, kuris lengvai suirs ir galės būti perdirbtas. Tikslui pasiekti pasiūlytas 1mln. dolerių piniginis prizas geriausiai alternatyvai.

 

 

Tačiau net ir dideli biudžetai iššūkio neišsprendžia. Vien Starbucks jau yra išbandęs 13 prototipų ankstesniais metais.

 

Taigi kodėl XXI amžiuje yra taip sunku sukurti tvarų popierinį puodelį?

 

Pasak Bridget Croke, Closed Loop Partners, atstovės, tai nebūtinai yra technologiškai sunku, nors yra technologinių kliūčių, kad būtų galima perdirbti ir kompostuoti, tačiau didelis iššūkis yra šiuo metu veikiančios sistemos.

 

Anot jos, techniškai, beveik viskas yra bendirbama, tačiau perdirbimas yra verslas ir jeigu medžiagos negali judėti per perdirbimo sistemą ir būti paverčiama preke, kuri turi vertę, ji nėra perdirbama.

 

Kitaip tariant, net jeigu ir sukurtume labiau perdirbamą kavos puodelį, nėra pakankamai vietų, kur iš tikrųjų galėtų būti verta perdirbti puodelius.

 

Investuoti reikia ne tik į naujo puodelio sukūrimą, tačiau ir į perdirbimo ir kompostavimo procesų gerinimą taip, kad atsiradus naujiems puodeliams, sistemos būtų pasiruošusios.

 

 

 Aplinkosaugos organizacija Stand.earth džiaugiasi šiais McDonald's ir Starbucks bandymais, tačiau tik iš dalies. Vykdomasis direktorius Todd Paglia sako, kad įmonių pastangos sukurti kompostuojamą ir perdirbamą puodelį yra klaidingos, nes:

  • Jei naudojame kompostuojamus puodelius, ką darome tai auginame ir kertame miškus popieriniams puodeliams gaminti, kuriuos palaikome rankoje 20 minučių išmetame į kompostą - tai reiškia, kad auginame daugiau medžių, kad nukirstume ir gautume daugiau puodelių.

  • Pilnai perdirbami puodeliai yra gerai, tačiau esminis pokytis turėtų būti, kad klientai pradėtų naudoti savo daugkartinius puodelius, o tai turi skatinti Starbucks.

Didžiulės korporacijos formuoja kultūrą daugeliu atžvilgių, todėl jie turėtų spręsti ir atliekų problemą formuojant vartotojų elgesį.  

 

Tačiau ar tai tikrai jų atsakomybė atsinešti savo puodelį į jų kavinę? Gal tai mūsų pačių atsakomybė nešiotis savo puodelius?

 

Anot aplinkosaugos organizacijos Stand.earth vykdomojo direktoriaus Todd Paglia, tai yra 100% procentų kavinių tinklų atsakomybė - jie sukūrė šią problemą, jie turi ir spręsti ją.

 

Šiuo metu Starbucks suteikia 10 centų nuolaidą JAV kavinėse perkant kavą su savo puodeliu. Galbūt šis kavinių gigantas turėtų imti papildomus 10 centų už vienkartinio puodelio naudojimą?

 

Starbucks bandė taikyti 10 centų mokestį JK. Skaičiuojama, jog perkant kavą išsinešti kelis kartus per savaitę jau gali pajusti poveikį, o jeigu tai darai keletą metų, tuomet kalbame apie daug didesnius puodelių kiekius ir pinigų sumas.

 

Starbucks ir McDonald's toliau vysto kompostuojamą ir perdirbamą puodelį, tačiau patys pripažįsta, jog atsinešti savo puodelį kogero būtų geriausias sprendimas.

 

Šaltinis:

https://www.pri.org/stories/2018-08-13/starbucks-tries-save-6-billion-cups-year-trash-help-mcdonalds?utm_source=theweek&utm_medium=referral&utm_campaign=partnership 

 

 

 

 

Please reload

Naujausi pranešimai
Please reload

Sekite mus
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now