Downtown Food Hall - vieta kvepianti tvarumu #ZeroWasteVenue #CircularVenue

March 18, 2019

Vienkartinės greito maisto pakuotės - reiškinys, kurį labai stipriai išgyvena šiuolaikinė visuomenė. Patogu, paprasta, greita ir nerūpestinga - taip galime apibūdinti šį reiškinį mūsų šiandienoje. Dagelis maitinimo įstaigų neįstengia atsisakyti šio patogaus įrankio maistui tiekti, nes bando įtikti skubančiam vartotojui, štai kiti keičia nusistovėjusias normas ir siekia mažinti vienkartinių pakuočių kiekį pereinant prie žiedinių veiklos modelių, tokiu būdu skatinant vartojojų elgesio pokyčius. Neseniai teko lankytis Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje maisto salėje Downtown Food Hall ir ten pat veikiančioje kino salėje Kino Deli. 

  

Downtown Food Hall - tai vieta, kurioje veikia įvairios virtuvės ir kino salė Kino Deli po vienu stogu. Ši vieta siekia atsisakyti vienkartinio plastiko naudojimo ir siūlo įvairias plastiko alternatyvas vartotojams. Štai keletas 'zero-waste' sprendimų, kurių galima pasimokyti iš šios vietos:

 

1) Šiaudeliai

 

Vietoj vienkartinių plastikinių naudojami kviečių šiaudai - plonyčiai, be papildomų dažiklių ir kitų priedų atlieka lygiai tokią pačią 'šiaudelio' funkciją, tik būvio ciklo pabaigoje patenka į komposto dėžę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Stikliniai popkornų dubenėliai

 

Kone populiariausias kino teatrų atributas - popkornais pripildytos vienkartinės dėžutės. Dažniausiai kino teatruose tenka susidurti su didžiuliais kiekiais vienkartinių pakuočių - po kelių valandų kino seanso šiukšliadėžės užverčiamos vienkratinėmis pakuotėmis. Kaip alternatyvą vienkartinėms pakuotėms šioje vietoje pasirinkti daugkartiniai stikliniai dubenėliai. Į Kino Deli - su stikliniais Popcorn Lab dubenėliais ir jokių atliekų.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Daugkartiniai indai, gėrimų puodeliai 

 

Pasak Linos Klimašauskienės, šios vietos vadovės, čia stengiamasi vengti plastikinių indų - lankytojams maistas pateikiamas įprastuose keramikiniuose induose. Maisto salės vadovės teigimu kiekvienas restoranas turi indus pagal savo stiliaus pateikimą, tad plastikiniai yra naudojami tik išsinešimui.

 

 

 

Nuorodos:

https://www.delfi.lt/maistas/kur-pavalgyti/vieta-apie-kuria-lietuviai-galejo-tik-pasvajoti-paslaptingas-kino-teatras-kur-leidziama-daugiau-nei-iprastai.d?id=79615653

Please reload

Naujausi pranešimai
Please reload

Sekite mus
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now